Hallo Richard,
Het is technisch gezien volslagen logisch dat je TV-out op 4:3 verhouding blijft staan. TV is namelijk altijd 4:3, zelfs als jij denkt naar 16:9 te kijken.
Het is namelijk zo dat 16:9 beeld een 4:3 beeld is met een zwarte balk erboven en eronder. Een TV die een 16:9 beeldbuis heeft rekt dit middels electronica op naar "vol formaat", maar laat in feite een gedeelte van het 4:3 beeld weg. Inderdaad, de zwarte balken zitten buiten beeld.
Dus wat je moet doen om in 16:9 naar MythTV te kijken is eigenlijk simpeler als dat je denkt; je moet gewoon een breedbeeld theme selecteren, en AB-SO-LUUT niets in je xorg.conf of wat dan ook sleutelen. Het breedbeeld theme wordt op vergelijkbare wijze door jouw 16:9 TV opgepakt en je hebt breedbeeld BEELD (maar nog steeds een 4:3 resolutie...)
Voor TV's in NL (die draaien op de TV standaard PAL) is trouwens de meest "native" look-alike resolutie 720x576. Maar 800x600 werkt ook wel...
Om het verhaal compleet te maken wil ik je graag verwijzen naar een drietal (engelstalige) pagina's die ik begonnen ben op de officiele wiki:
http://www.mythtv.org/wiki/index.php/ATI_Proprietary_Driver (Voor jou niet interessant, maar voor evt. ATI gebruikers op dit Forum)
http://www.mythtv.org/wiki/index.php/NVidiaProprietaryDriver (Bevat mogelijk interessante informatie voor jouw NVidia kaart)
http://www.mythtv.org/wiki/index.php/XorgConfMonitorSectionForTVDe laatste moet je hebben, daar heb ik wat diepgaander beschreven hoe breedbeeld werkt.
Hopelijk heb je hier iets aan, success!
Michel.